Başvuru Koşulları

Başvuru Koşulları

Süleyman Demirel Üniversitesindeki bölümümüze kayıt yaptırmak isteyen öğrenci, üniversitenin akademik ve yasal mevzuatı çerçevesinde YÖK tarafından belirlenen süreçleri tamamlamış ve öngörülen sınavlardan yeterlilik sağlamış olmalıdır. Yurtiçi veya yurtdışı diğer üniversiteler eşdeğer programlarda öğrenimine başlamış ya da üniversitemiz başkaca programlarında öğrenimine başlamış öğrenciler bölüm ve üniversitemiz enstitümüzce belirlenen şartlar altında Sanat Tarihi bölümüne yatay geçiş için başvuru yapabilir. Öğrencilerin kabulü dönem başlamadan önce her bir öğrencinin şartları ve başvuru yaptığı derecede dikkate alınarak incelenir ve usulünce değerlendirilir. 
Bölüme öğrenci kabul koşulları her yıl güz ve bahar dönemi başlamadan önce üniversitemiz tarafından kendi web sayfasında duyurulur. (http://sosyalbilimler.sdu.edu.tr/)

Üniversitemiz tarafından onaylanmış ve bir anlaşma ile sınırları belirlenmiş öğrenci değişim programları kapsamında yurtdışından gelen öğrenciler bölümde İngilizce olarak verilen dersleri alabilirler. Öğrenci YÖK mevzuatınca öngörülen yeterlilikte Türkçe Dil bilgisi yeterliliğine sahipse ilgili dönem Ders Planında yer alan derslerden istediğini tercih edebilir. 
Bu kapsamda Üniversitemize gelmek isteyen öğrenciler programa başvuru ve kayıt işlemleri hakkında gerekli bilgiyi (http://akts.sdu.edu.tr/) 

Yayın Tarihi: 31/12/2015
Okunma Sayısı: 1745