Sıkça Sorulan Sorular

- Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü ne zaman açıldı?
Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü 1992 yılında kurulmuş ve 1993-1994 eğitim-öğretim yılında ilk öğrencileri ile eğitime başlamıştır.

 

- Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü’nde hangi alanlarda çalışmalar yapılmaktadır? Hangi anabilim dalları vardır?
Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü’nde Katı Hal Fiziği Anabilim Dalı, Nükleer Fizik Anabilim Dalı, Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı, Genel Fizik Anabilim Dalı, Yüksek Enerji ve Plazma Fiziği Anabilim Dalı, Astrofizik Anabilim Dalı ve Matematiksel Fizik Anabilim Dalı olmak üzere toplam yedi anabilim dalında ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalar sürdürülmektedir.

 

- Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü akademik kadrosu nasıldır?
Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü yedi anabilim dalında 11 Prof. Dr., 7 Doç. Dr., 1 Dr. Öğr. Üyesi ve 1 Arş. Gör. Dr. ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

- Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü’nde yabancı uyruklu akademisyen var mı?
Evet. Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü’nde yabancı uyruklu 1 Doç. Dr. görev yapmaktadır.

 

- Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü’nde uluslararası öğrenciniz var mı? Uluslararası öğrenciler kabul edilmekte mi?
Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü lisans ve lisansüstü programlarına uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Bölümümüz lisans ve lisansüstü programlarından mezun olmuş ve halen öğrenim görmekte olan pek çok uluslararası öğrenci mevcuttur.

 

- Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü’nde Çift Anadal Programı var mı?
Evet. Hem bölümümüzde öğrenim gören öğrencilerimiz hem de bölümümüzde çift ana dal programına katılmak isteyen öğrencilerimiz için bu imkân mevcuttur. Değerli öğrencilerimize Süleyman Demirel Üniversitesi, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın internet sitesinde mevcut olan “Süleyman Demirel Üniversitesi Çift Anadal Programı Yönergesi”ni incelemelerini tavsiye ederiz.

 

- Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü’nde Erasmus programı var mı?
Evet. Süleyman Demirel Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Fizik Bölümü lisans ve lisansüstü programlarında İspanya, Litvanya, Portekiz, Finlandiya ve İtalya’daki saygın üniversitelerde Erasmus Programı anlaşmaları mevcuttur. Değerli öğrencilerimize Süleyman Demirel Üniversitesi Erasmus Kurum Koordinatörlüğü’nün internet sitesini incelemelerini veya bölümümüz Erasmus Koordinaörü ile iletişime geçmelerini tavsiye ederiz.

 

- Süleyman Demirel Üniversitesi Fizik Bölümü’nde Yandal Programı var mı?
Evet. Hem bölümümüzde öğrenim gören öğrencilerimiz hem de bölümümüzde yandal programına katılmak isteyen öğrencilerimiz için bu imkân mevcuttur. Değerli öğrencilerimize Süleyman Demirel Üniversitesi, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nın internet sitesinde mevcut olan “Süleyman Demirel Üniversitesi Yandal Programı Yönergesi”ni incelemelerini tavsiye ederiz.